Lustra na wymiar we Wrocławiu

Jak gustownie dopasować lustro do charakteru wnętrza mieszkalnego?

W nowoczesnym urządzaniu wnętrz, projektanci bardzo duże znaczenie przykładają do prawidłowego sposobu doboru i rozmieszczenia luster. Gama możliwych alternatyw jest naprawdę szeroka, dzięki czemu możliwe jest nadanie każdemu mieszkaniu efektownego stylu. Lustra pełnią przy tym nie tylko funkcję ozdobną, lecz jednocześnie umożliwiają wytworzenie optycznego efektu powiększenia przestrzeni.

Jakie rodzaje luster są dostępne na rynku?

Poszukując lustra na wymiar do swojego domu, możemy wybierać spośród naprawdę wielu modeli. Różnią się one między innymi ze względu na kształt (trójkątne, podłużne, owale, formy okręgu czy prostokąta), sposób zawieszenia (pod kątem, ze ścięciem boku), a także designem, jak chociażby lustrowa mozaika czy lustro w eleganckiej ramce. Zawsze należy jednak pamiętać o tym, że prawidłowy dobór jest zależny w głównej mierze od charakteru wnętrza oraz domowych elementów dekoracyjnych.

Bardzo ciekawą propozycją, wydaje się być zwłaszcza szeroka oferta luster na wymiar we Wrocławiu. Tamtejsi projektanci wnętrz, mogą więc wykorzystywać lustra na wiele różnorodnych sposobów. Nie pełnią one już tak jak dawniej, wyłącznie funkcji praktycznej. Oprócz możliwości przeglądania się w nich, oczekujemy również, że rozjaśnią i rozszerzą wizualnie wnętrze, a także dodają mu wyjątkowego uroku. Dlatego właśnie lustra znajdują się dziś nie tylko w łazience czy przedpokoju, lecz coraz częściej też w przestronnych salonach.

Lustrzane ściany w łazienkach

Prawdziwym hitem stały się w ostatnich miesiącach lustra pokrywające całą powierzchnię ściany w łazience. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele niewątpliwych zalet. Przede wszystkim pozwala wytworzyć wyraźny efekt optycznego powiększenia tego małego pomieszczenia, a jednocześnie zauważalnego rozjaśnienia. Posiadając w domu takie właśnie lustro na wymiar, możemy przejrzeć się dosłownie w całości. Przy wyborze lustra do łazienki, dobrze jest ponadto zwrócić uwagę na to, jaki obraz jej wnętrza będzie ono odbijało.

Lustro rozmieszczone na całej długości ściany to jednak nie jedyne ciekawe rozwiązanie. Równie imponujący efekt można uzyskać także instalując pomiędzy łazienkowymi płytkami ściany, lustrzane pasy. Dla miłośników klasyki istnieje także możliwość powieszenia lustra na wymiar w stylu amerykańskim. Sposób ten polega na umieszczeniu na wybranej ścianie łazienki, jednego poziomego lustra.

Jakie lustro dopasować do klasycznego, a jakie do nowoczesnego wnętrza?

Projektanci wnętrz, pracujący dla firmy lustra na wymiar Wrocław są zgodni co do tego, że inne ich rodzaje sprawdzą się w mieszkaniu o klasycznej, a inne futurystycznej aranżacji. Jak się okazuje, w pierwszym z wymienionych przypadków warto zainwestować zwłaszcza w lustra z oprawą w ramki. Powinny one przy tym odpowiadać stylistycznie stylowi wnętrza. Klasyczne aranżacje mieszkalne pozostawiają spory wachlarz możliwości pod względem doboru ich kształtu oraz gabarytów. Możemy jak najbardziej bawić się stylem, jednak uważając, aby zachować dobry gust. Posiadamy szyby zespolone Wrocław.

Wnętrza modernistyczne najkorzystniej komponują się zaś z pokaźnych rozmiarów taflami lustrzanymi. Pozwalają one bardzo efektownie podkreślić najładniejsze elementy pomieszczenia, a jednocześnie można je swobodnie instalować na nieregularnych powierzchniach ścian. Lustro na wymiar do nowoczesnego wnętrza powinno być bardzo trwałe, dlatego nie warto wybierać najtańszych modeli.

Jakie lustro do przedpokoju?

Najczęściej w przedpokojach umieszcza się nadal lustra połączone z drzwiami szafowymi, bądź też zawieszone na ścianach lustra przyozdobione eleganckimi ramami. Nie należy przy tym przesadzać z ilością dużych luster w przedpokoju – jedna wersja w zupełności wystarczy. Znacznie korzystniej prezentuje się kilka małych luster na wymiar z widowiskowymi ramami, dopasowanymi starannie do wnętrza pomieszczenia. Warto zakładać lustra zwłaszcza w szafie, gdyż pozwoli nam to od razu po założeniu ubrania, przejrzeć się od stóp do głów i ewentualnie w porę poprawić ułożenie stroju.

Lustro może z powodzeniem zastąpić ścienny obraz

szyby zespolone wrocławBardzo korzystnie jest w swoim domu zaopatrzyć ściany w efektowne lustra, zastępujące obrazy. Prezentują się one wyjątkowo gustownie zwłaszcza w sypialni, najlepiej bezpośrednio nad łóżkiem. Nie mniej efektowny rezultat zapewnia ponadto założenie lustra jako element dekoracji kuchni. Warto w tym miejscu zabawić się w grę efektów wizualnych, komponując obok siebie kilka luster na wymiar o odmiennym kształcie i rozmiarze w niedalekim sąsiedztwie. Nie mniej trafionym pomysłem może okazać się zabawa odcieniami kolorystycznymi tafli, co pozwala nadać wnętrzu wyjątkowo widowiskowy lub przytulny klimat.

Jakie lustra do szafy?

Lustra na wymiar umieszczane w szafach, powinny być przede wszystkim naprawdę trwałe, gdyż ryzyko ich stłuczenia jest oczywiście stosunkowo wysokie przy otwieraniu szafy. Należy zatem stosować specjalne wzmocnienia, takie jak dodatkowa folia czy ukryta siatka. Lustra rodzaju float pozwalają skutecznie zapobiegać rozpryskiwaniu szkła, na wypadek potencjalnych uszkodzeń. Funkcja taka nie naraża na zbyt wielki wydatek, a bywa naprawdę przydatna.

Czas na rozświetlenie lustra

Umieszczenie lustra w pomieszczeniu, do którego nie dociera zbyt wiele promieni słonecznych, powinno uwzględniać dodatkowe rozświetlenie. Warto o to zadbać zwłaszcza w przypadku luster łazienkowych, które nieraz wymagają zastosowania specjalnych lamp. Można je umieścić w dowolnym miejscu, chociażby po bokach lustra, wokół lub nad nim. Duże lustro umieszczone w salonie lub przedpokoju również można podświetlić, tym samym zapewniając sobie wspaniały efekt gry świateł i jeszcze efektowniejszą ozdobę mieszkania.

Jeżeli zatem szukasz profesjonalnie wykonanego lustra na wymiar, Wrocław okaże się wtedy najlepszym miejscem do jego zakupu.